warsztat

Alchemia Mydła – naturalne mydła sodowe od podstaw z wykorzystaniem unikalnych technik twórczych

Wymyślanie, eksplorowanie twórcze, doświadczanie, „mieszanie” z naturalnych składników, podziw – jeśli lubisz przynajmniej jedno z tych działań/emocji, z pewnością te warsztaty będą czymś, co sprawi, że poczujesz power! Na nich nie  będziesz mieć dylematu: albo ładne, albo zdrowe, o wymarzonym składzie. Będzie i to i to!  Ten warsztat nauczy Cię tworzenia naturalnych mydeł sodowych od podstaw, a jednocześnie pozwoli Ci technicznie i twórczo osiągnąć znacznie więcej niż podstawowy poziom. To warsztat dla wymagających, wnikliwych, którzy nie idą na kompromisy i chcą tworzyć mydła naprawdę wyjątkowe. Nauczę Cię krok po kroku, jak osiągnąć mydlany efekt WOW!
Zobacz, co między innymi będziemy robić.
Dzień pierwszy (tworzenie mydeł sodowych – techniki twórcze):

 • poznasz zasady i BHP tworzenia mydła oraz podstawowe składniki 
 • dowiesz się, jaki zapobiegać rozlicznym „pułapkom”, które mogą na Ciebie czyhać w procesie
 • dowiesz się o co chodzi ze „śladem” i dlaczego jego rodzaj jest ważny w tworzeniu mydła
 • poznasz zaawansowane techniki twórcze, które pozwolą Ci wykonać mydła unikalne, wyróżniające się w tłumie
 • dowiesz się, jak możesz wzbogacać swoje mydło o dodatkowe, wartościowe składniki (jak wykorzystać właściwości ziół, mleka itp.)
 • poznasz sposoby nadawania naturalnych kolorów mydłom
 • dowiesz się, które olejki eteryczne jest sens dodawać do mydła, a które nie
 • stworzysz mydła dwoma, wybranymi technikami według moich, sprawdzonych receptur (4 różne do wyboru). Ty zdecydujesz, jakie właściwości ma posiadać Twoje mydło.

Dzień drugi (tajniki tworzenia receptur mydlanych, wyciągnięcie dzieł z form i radość 🙂 )

 • poznasz właściwości olejów i maseł przydatnych w tworzeniu mydeł i dowiesz się, dlaczego jest to istotne w procesie mydłotworzenia
 • dowiesz się więcej o leżakowaniu mydła i poznasz sposoby sprawdzania jego PH, by mydła, które zrobisz były bezpieczne w użytkowaniu
 • błędy w mydłotworzeniu i ich efekty – warto wiedzieć, by uniknąć
 • poznasz bardzo przydatne narzędzie do tworzenia własnych receptur mydlanych – kalkulator zmydlania i nauczysz się nim posługiwać
 • stworzymy recepturę mydlaną do wykorzystania w domu
 • wyciągniesz z form i pokroisz własnoręcznie wykonane poprzedniego dnia mydło. 
 • Zabierzesz do domu ok. 1 kilograma własnoręcznie stworzonego mydła, ogrom przydatnej wiedzy i unikalne umiejętności twórcze.

Cena całkowita warsztatów 800 zł. Warsztaty trwają 2 dni (pierwszy dzień – 6 godzin, drugi – 4 godziny). Uwaga, warsztaty odbywają się w kameralnej, maksymalnie 4-osobowej grupie. Podczas warsztatów mydlanych możesz skorzystać z noclegu w Synchronii (koszt noclegu – 80 zł). Koniecznie poinformuj mnie wcześniej.

Zapraszam!

Ewa Sa

Dziękuję za przecudne warsztaty mydlane; wspaniała atmosfera i pełen profesjonalizm twórczy. Mam nadzieję na więcej takich spotkań😍. Bardzo serdecznie polecam, dla nauki i odprężenia. Dzięki jeszcze raz za wszystko!!!

Kasia Komar

🧡Synchronia🧡 to absolutnie najlepsze miejsce do stworzenia swojego pierwszego w życiu, w pełni naturalnego, mydła! :) Polecam w 100%!

Ewelina Bubacz

Uczestniczyłam w kilku warsztatach z Hanią, za każdym razem czuję z jej strony pewność siebie, zdecydowanie i profesjonalizm w tym co robi i co chce przekazać uczestnikom. Hania odpowiada rzeczowo na nurtujące pytania, rozwiewa wątpliwości i w MacGyver'ski sposób rozwiązuje pojawiające się czasem przeszkody bo chociażby mydła od podstaw potrafią być niesforne i nieprzewidywalne ale z pomocą Hani wszystko kończy się pomyślnie. Efekty końcowe wspólnego tworzenia dają ogromną radość :) Do tego uwielbiam zapach Synchronii, jest niepowtarzalny i dodaje temu miejscu wyjątkowy charakter. Przy tym podczas spotkań warsztatowych Hania serwuje swoje apetyczne pasty i wyroby tutejszych wytwórców zdrowego jedzenia, dlatego jest pysznie :) Polecam warsztaty z Hanią. To niesamowita twórcza przygoda, która otwiera zakurzone pokłady siebie i pozwala odkryć je na nowo. Dziękuję za wspólny czas!