coaching

Autentyczność – moja siła

  • Zgadzasz się na coś a potem żałujesz?
  • Zachowujesz się inaczej niż chcesz, bo obawiasz się oceny innych?
  • Wolisz przemilczeć ważne dla Ciebie sprawy w obawie przed konfliktem?
  • Często myślisz, że przez niego/nią/nich jest tak jak jest?
  • Często słyszysz głos wewnętrznego krytyka: „jesteś nie wystarczająco dobra/dobry, mogłaś/mogłeś to zrobić inaczej”?
    Jeśli takie sytuacje wywołują w Tobie napięcie i presję, pomogę Ci przyjrzeć się im bliżej.
    Zapraszam Cię na coaching autentyczności. Ten program coachingowy pokaże Ci jak być swoim najlepszym przyjacielem.

Jak?
Napisz, zadzwoń (669890271), porozmawiaj ze mną. Dowiesz się więcej o mnie, moich metodach pracy, jeśli zechcesz, umówimy się na pierwsze spotkanie. Ono umożliwi Ci podjęcie świadomej decyzji, dotyczącej naszej, dalszej współpracy. Gdy zdecydujemy się na wspólną pracę, ustalimy harmonogram sesji (zazwyczaj odbywają się w odstępach 1-2 tyg.) oraz „kontrakt” naszych spotkań – między innymi ich długość, ilość, warunki dotyczące płatności.
Cena sesji 60 min – 200 zł, 90 min – 250 zł.

Metody, które wykorzystuję w pracy coachingowej:

NVC (Porozumienie Bez Przemocy – Nonviolent Communication) – metoda, którą propaguje już na całym świecie ponad 180 certyfikowanych trenerów oraz setki entuzjastów i praktyków. Nauka i stosowanie „języka serca” pozwala nawiązać głębsze i bardziej satysfakcjonujące relacje w różnych obszarach: w rodzinie, w związkach, w pracy, w szkole. PBP pokazuje, jak zmienić sposób wyrażania się i słuchania innych poprzez skupienie uwagi na obserwacjach, rozpoznawaniu uczuć, potrzebach i kierowaniu próśb. Uczy jasnego sposobu ich wyrażania, dzięki czemu nawiązujemy bardziej klarowny kontakt z własnym wnętrzem. Metoda pomaga skoncentrować się na tym, czego na prawdę pragniemy, a nie na własnych, lub cudzych błędach. Uczy słuchania tego, co mówią inni, odczytywania ich potrzeb, nawet zawartych w formie oskarżeń czy rozkazów. Praktyka metody udowadnia, że odczytanie ukrytych za tymi negatywnymi komunikatami potrzeb innych, prowadzi do wzajemnego zrozumienia. Twórcą metody jest Marshall Rosenberg – doktor psychologii i założyciel międzynarodowego Centrum Porozumienia Bez Przemocy (The Center for Nonviolent Communication).

NLP (Neurolingwistyczne Programowanie) można określić jako zbiór technik komunikacyjnych, których celem jest tworzenie nowych i zmiana dotychczasowych wzorców naszego myślenia, postrzegania. Są to praktyczne metody, które wspierają rozwój osobisty – między innymi osiąganie celów, zmianę ograniczających przekonań.

Metodę zapoczątkowali w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku lingwista – John Grinder i student (wówczas) psychologii i informatyki – Richard Bandler. Wspólnie rozpoczęli badania, poprzez które chcieli odkryć tajniki skuteczności terapii prowadzonych przez znanych psychoterapeutów: twórcę psychoterapii Gestalt – Fritza Perlsa, Virginię Satir (ekspert terapii rodzin), oraz Miltona Ericksona (specjalista hipnoterapii). Na podstawie wnikliwej obserwacji pracy psychoterapeutów doszli do wniosku, że istnieje pewien zestaw wzorców komunikacyjnych – werbalnych i niewerbalnych, które decydują o tym, że są oni niezmiernie skuteczni w swojej pracy. Potrafią nawiązać świetny kontakt z pacjentami, który wywołuje pozytywne nastawienie do zmiany i motywuje. Na podstawie swoich badań Grinder i Bandler opracowali metody, które pozwalają zmieniać wzorce naszego myślenia, działania a jednocześnie są proste i w wielu przypadkach bardzo skuteczne.

QEC (Quantum Energy Coaching) – metoda stworzona i propagowana przez DR MELANIE SALMON – psychoterapeutkę Gestalt, lekarza medycyny ogólnej, trenera TRE (III stopień). QEC to proste i efektywne narzędzie coachingowe pozwalające odkryć i przetransformować w sposób trwały ograniczające nas wzorce myślowe w przekonania wspierające. Ta holistyczna metoda opiera się na: psychoterapii Gestalt, neuronauce, czerpie z prac Bruce’a Liptona (epigenetyka) i Rob’a Williamsa, badań HearthMath Institute (koherencja serca) oraz badań dotyczących stresu i traumy. Za pomocą tej techniki możemy utworzyć nowe połączenia neuronowe w mózgu i doprowadzić do zmiany negatywnych przekonań dotyczących siebie i świata na poziomie podświadomym. Proces coachingowy odbywa się bez użycia hipnozy a przy wykorzystaniu optymalnych fal mózgowych sprzyjających przyswajaniu, uczeniu się. QEC pomaga stworzyć i przyjąć („zainstalować” w naszej podświadomości) nowe, wspierające przekonania w takich obszarach jak np.:

– poczucie własnej wartości, mocy

– relacje z innymi ludźmi

– stosunek do pieniędzy, obfitości

– zdrowie i kontakt z naszym ciałem

– poczucie bezpieczeństwa.

Narzędzia twórcze – intuicyjne malowanie – technika pozwalająca na głęboki kontakt z twórczym potencjałem (często nieuświadomionym), której celem jest kontakt i podążanie za intuicją z jednoczesnym uwolnieniem się od samooceny, krytyki. Intuicyjne malowanie jest pomocne nie tylko w odnajdowaniu zasobów związanych z kreatywnością, ale przede wszystkim uczy uważności, obserwacji siebie i autodiagnozy uczuć oraz potrzeb. Pozwala w inspirujący, twórczy sposób lepiej poznać własne wnętrze – odkryć, zobaczyć a następnie zmieniać ograniczające nas schematy myślowe.

"Kwitnąca"

Coaching z Hanią jest skutecznym narzędziem pracy nad sobą, swoim życiem, pracą i relacjami, bardzo polecam. Zdecydowałam się na coaching u Hani będąc w trudnej sytuacji. Mając 36 lat nie wiedziałam, co tak na serio chcę w życiu robić zawodowo, czy chcę robić to co robię czy zająć się czymś innym…itp. Zdobyłam najcenniejszą lekcję. Oczy mi się otwarły na moje uczucia i potrzeby. Przez poszerzenie swojej świadomości o moich uczuciach i potrzebach na podstawie faktów staram się w trudnych problemowych sytuacjach rozmawiać z ludźmi i prosić by dana sytuacja się nie powtarzała. Gdyby nie Ty Hania tkwiłabym w miejscu i dawała przyzwolenie na złe traktowanie w pracy. Zapoczątkowałaś w moim życiu zmiany. Dziękuję Ci Hania!

Sandra Martynów

"Do coachingu z Hanią dojrzewałam długo, chyba ze dwa lata. W którymś momencie poczułam się jednak gotowa i spróbowałam. (...) I nie raz było trudno, kiedy faktycznie wypełzł bezczelnie jakiś temat, problem - taki, który stale ignorowałam w sobie, bo nie miałam innego pomysłu na to jak się z nim zmierzyć... i ryczałam nie raz i nie dwa... ale warto było. Hania nie tylko słuchała i dawała wsparcie - czasami było to ciepłe słowo, czasami rzeczowy konkret ale co najważniejsze cierpliwie stała na straży i czekała - pomagała zadając pytania, aż nagle sama docierałam do czegos o czym Ona pewnie od początku rozmowy wiedziała, że dotrę, ale to ja miałam do tego dotrzeć, więc nie kończyła za mnie zdania, nie podpowiadała słowa, którego mi brakło tylko czekała... cierpliwie... aż w końcu wykrzykiwałam z entuzjazmem czy też łapałam się za głowę, że - o rany! Przecież to takie oczywiste! O rany - i ja tego nie widziałam? O rany - i po co ja tak to komplikuję??? Po 4 miesiącach wspólnej pracy z Hanią ja widzę wyraźniej, czuję się wolna, oddycham pełniej. Jest mi po prostu dobrze."