warsztat

„Eko sTWARZanie” – stwórz własny eko-krem do twarzy

Jeszcze kilkanaście lat temu nie przepadałam za swoim odbiciem w lustrze. Pierwsze o czym myślałam, patrząc w nie rano, to czym przykryję pryszcze i przebarwienia… Wiele zmieniło się od tamtego czasu.
Na mojej twarzy rzadko pojawiają się wypryski a cera jest w dobrej kondycji. Nie zaburzyły jej nawet hormonalne zmiany, związane z menopauzą. Polubiłam moją twarz. Z dumą chodzę bez makijażu. Powód? Zdrowszy styl życia i… eko-kosmetyki – bez syntetycznych konserwantów, ropopochodnych, sztucznych „ulepszaczy”. Robię je sama – kremy, toniki, maseczki. To moja pasja, podparta wiedzą, którą czerpię od osób zajmujących się profesjonalnie kosmetyką oraz zdrowiem i zweryfikowana przez 12 lat własnego doświadczenia. Chętnie podzielę się nim z Tobą.

MIT:
– tworzenie naturalnych kremów jest skomplikowane i długotrwałe i wymaga specjalnych warunków.

FAKT:
– tworzenie znakomitych, naturalnych kremów i innych ekokosmetyków, to naprawdę prosta czynność. Zrobienie naturalnego kremu, który pielęgnuje moją twarz, zabiera mi najwyżej 15 minut. Tworzenie kremów nie wymaga laboratorium. Przydają się rzeczy, które masz w swojej kuchni. I jeśli zachowasz podstawowe warunki higieny, twój krem będzie służył Ci wspaniale.

MIT:
– jeśli nie jestem chemikiem czy kosmetologiem, lepiej nie brać się za robienie własnych kosmetyków, gdyż do tego potrzeba specjalistycznej wiedzy.

FAKT:
– dość często spotykam chemików, kosmetologów i lekarzy na moich warsztatach, choć sama z wykształcenia jestem ekonomistką. Moja pasja, ciekawość i chęć doświadczania wystarczyła, aby posiąść niezbędną wiedzę do tworzenia wielu, jakże przydatnych w życiu i zdrowych rzeczy – między innymi ekokosmetyków. To, że nie masz teraz wystarczającej wiedzy na temat tworzenia kremów, nie znaczy, że nie możesz jej wkrótce mieć! Potrzebna jest tylko twoja otwartość, a ja chętnie podzielę się z Tobą moim bogatym już doświadczeniem i wprowadzę w świat eko-kremotworzenia.

MIT:
– naturalne kosmetyki trzeba przechowywać wyłącznie w lodówce, bo szybko się psują. To niewygodne.

FAKT:
– istnieją naturalne konserwanty jak np. leucidal eco, jakiego używamy podczas warsztatów – konserwant z rzodkiewki, który stwarza w kremie nieprzychylne do rozwoju bakterii środowisko i pozwala nam trzymać ulubiony krem na toaletce czy w torebce.

Takich mitów na temat robienia własnych kremów jest więcej. Pomogę Ci  je wszystkie obalić na najbliższych warsztatach „Eko sTWARZanie” w Synchronii.

Podczas warsztatów:

  • dowiesz się, dlaczego warto zamienić kupowanie kosmetyków w sklepach na samodzielne tworzenie naturalnych kosmetyków, poznasz substancje, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia i których należy unikać, kupując gotowe kosmetyki.
  • Przekonasz się, jak łatwo stworzyć naturalny krem. Własnoręcznie wykonasz idealny krem dla siebie: z fazy olejowej i wodnej o składzie dopasowanym do potrzeb Twojej cery: by np. wzmacniał naczynka, nadawał blasku cerze dojrzałej, nawilżał i odżywiał cerę suchą, wspierał w likwidowaniu wyprysków, gdy masz cerę tłustą i mieszaną.
  • Dodatkowo wykonasz bajecznie pachnący krem, który zadba o Twoje dłonie.
  • Dowiesz się, jak należy właściwie pielęgnować twarz (z użyciem wody i bez), by odwdzięczała Ci się młodzieńczym blaskiem. Wykonasz delikatny olejek do mycia twarzy, który skutecznie zmywa zanieczyszczenia i makijaż bez podrażniania skóry.
  • Pryszcze? Są na nie skuteczne sposoby. Poznasz je.
  • Wykonasz świetne serum do twarzy o znaczącej i kultowej już nazwie „Boże, jaka ja piękna”,  które sprawi, że Twoja skóra będzie gładka i jędrna. A jeśli masz problemy z wypryskami, polecę Ci zrobienie fenomenalnego, przeciwzapalnego i przeciwbakteryjnego a wciąż w 100% naturalnego poskramiacza pryszczy: serum „Goń syfa”. 😉
  • Co to są hydrolaty i do czego mogą się przydać? Dowiesz się  więcej o alchemii destylacji hydrolatów parą wodną w miedzianym alembiku i użyjesz ich do stworzenia toniku, chłodzącej mgiełki do twarzy na lato lub płynu do demakijażu.
  • Ponadto poznasz uzdrawiającą moc niektórych ziół, otworzy się przed Tobą bogaty świat olejów zimnotłoczonych wraz z ich cennymi właściwościami. Przekonasz się jak wiele produktów i roślin, które masz wokół siebie, możesz wykorzystać do poprawienia kondycji Twojej cery. Dowiesz się, dlaczego warto samemu robić domowe kosmetyki i gdzie nabywać dobrej jakości produkty do ich tworzenia.

Zapraszam wszystkie Miłośniczki przyjemności, Natury, zdrowia i dobrej zabawy!
Wszystkie materiały i składniki zawarte są w cenie warsztatów. Do produkcji domowych kosmetyków będziemy używać naturalnych produktów najwyższej jakości. Wykonane na warsztatach kosmetyki zabierzesz ze sobą.

Zapraszam!

warsztaty trwają 6 do 7 godzin. Cena warsztatów: 600 zł (gwarancją rezerwacji miejsca na warsztatach jest wysłanie zgłoszenia chęci uczestnictwa oraz wpłata opłaty rezerwacyjnej w wysokości 200 zł na konto Synchronii).

Agnieszka Sobczyk

Od dłuższego czasu borykałam się z kłopotami z cerą i mimo wielu moich usilnych starań,nie umiałam sobie pomóc. Przyszłam na warsztat mocno zdesperowana... Dzięki "przejęciu sterów" przez Hanię i po moim zastosowaniu się do udzielonych mi przez Nią na warsztacie porad i instrukcji, bardzo szybko zobaczyłam pozytywny efekt na mojej twarzy. Zmiana jest dla mnie powalająca, dlatego polecam pracę z Hanią i zachęcam do skorzystania z Jej wiedzy i doświadczenia. Składajcie i mieszajcie z pomocą Hani własne kremy a zobaczycie same!

Ewa Weymann

Warsztaty były fantastyczne.... Nie wiem skąd Hania bierze tą swoją charyzmę, ale zaraża nią każdego. Stworzyła magiczne miejsce, ciepłą atmosferę, poczęstowała domowym ciastem... Było mnóstwo wiedzy ale też ciekawa wymiana doświadczeń z uczestnikami, wiele radości i zabawy w świetnej grupie. Na końcu okazało się że sama zrobiłam krem - krem doskonały! Dziękuję!

Barbara Woźniak

Hani warsztaty dają coś więcej niż kolejną umiejętność, idą znacznie dalej dając więcej, niż obiecują. Mnie osobiście przypomniały co mnie kręci i gdzie leżą początki mojego zainteresowania kosmetykami. Jako kosmetolog jestem pod wrażeniem wiedzy teoretycznej prowadzącej ale też idei odkrywania na nowo skarbów natury, źródeł inspiracji kosmetologii profesjonalnej, potrzeby powrotu do tego co czyste, naturalne i zdrowe, niesamowitych właściwości zwłaszcza naturalnych olejów i tłuszczów, które szczególnie upodobałam sobie w mojej pracy zawodowej.

Marta Grześko-Nyczka

Uważność - dostrzeganie potencjału świata przyrody w zakresie swojego zdrowia i piękna, entuzjazm, zapał i satysfakcja - z tym zostaję po warsztatach w Synchronii.