
„I wszystko jasne!” Twórz i sprzedawaj świece bez narażania się na kary – warsztaty z dokumentacji wymaganej dla świec.
Mam piękne świece, chcę wysłać je w świat i co dalej? Czy mogę? Jak powinnam do tego podejść?
Czasem pracujemy nad jedną świecą miesiącami, wkładamy w nią całą swoją energię, czas i pieniądze. Aż w końcu nadchodzi ten piękny dzień, w którym jesteśmy zadowoleni i chcemy puścić nasze dzieło w świat. Ale co z tymi nieszczęsnymi dokumentami?
Czy muszę mieć etykietę? Jak powinna wyglądać? Czym są te karty charakterystyki, o których piszą na grupach? A co to takiego ta klasyfikacja? A może to była kwalifikacja…?
Nazywam się Marta Rosik i jestem Inżynierem Materiałowym i Technologiem Chemicznym.
Na co dzień pracuję jako Technolog w przemyśle. W ramach pracy zawodowej od kilku lat jestem odpowiedzialna za dokumentację chemiczną substancji niebezpiecznych.
Hobbystycznie zajmuję się świecami i prowadzeniem dokumentacji chemicznej w obszarze świec sojowych. Prowadzę Ros-Art.pl, gdzie zajmuję się między innymi edukacją dokumentacyjną, tworzeniem klasyfikacji, kart charakterystyki…
Zapraszam Cię na warsztat, na którym pół żartem, pół serio porozmawiamy o sprawach poważnych i ważnych, dzięki którym Twoje świecarskie rękodzieło legalnie pójdzie w świat zamiast na zawsze zostać na półce w Twoim domu.
Na warsztatach wyjaśnię w sposób możliwie przystępny czym są dokumenty o których wspomniałam, jakie dyrektywy nas obejmują, co bezwzględnie powinniśmy posiadać w naszej dokumentacji, żeby móc spać spokojnie. Bo jakby nie patrzeć, obracamy w jakimś stopniu substancjami chemicznymi. Opowiem co jest potrzebne, żeby mieć pewność, że nasze świece są zgodne z prawem. Czy i kiedy musimy rejestrować nasze mieszaniny.
Postaram się te wszystkie nudne tematy przybliżyć tak, by stały się proste, a nawet ciekawe. W końcu, im lepiej zna się wroga, tym łatwiej się z nim zmierzyć.
Poza dyskusją oraz odpowiedzią na wszelkie pytania, zagadnienia jakie będą poruszane wyglądają następująco:
1. Bezpieczeństwo produktu (działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom)
2. Różnice między substancją, mieszaniną a wyrobem – określenie czym jest świeca
3. Rozporządzenie REACH
4. Lista kandydacka
5. Karta Charakterystyki (czym jest, jak powinna wyglądać, kiedy jest bezwzględnie obowiązkowa, kto może ją tworzyć, odpowiedzialność za treść karty)
6. SCIP
7. Rozporządzenie CLP
8. Standardy IFRA
9. Normy dla świec
10. Oznakowanie świec – etykieta (jak powinna wyglądać, jakie umieścić informacje, jak powinna zostać przymocowana)
11. Numer UFI
12. Przepisy karne
Nie pozwól, by nieznajomość przepisów zablokowała Ci sprzedaż świec. Dołącz do nas.
Zapraszam serdecznie!
Warsztaty odbędą się 06.01.2023 r., godz.10-16. Cena warsztatów – 700 zł/os.
Gwarancją miejsca na warsztatach jest wcześniejsze wysłanie zgłoszenia i uiszczenie opłaty rezerwacyjnej za warsztaty 150 zł, na konto Synchronii: MBank 60 1140 2017 0000 4002 0305 4780, Hanna Sobkowska, z podaniem daty i nazwy warsztatów.
Wszystkie materiały zawarte są w cenie warsztatów. Serdecznie zapraszam!