warsztat

„Mapa Skarbów” – poznaj tajniki tego skutecznego narzędzia i osiągaj swoje cele!

Lubisz marzyć? Ja też… Ale zdecydowanie wolę, kiedy moje marzenia stają się rzeczywistością. 🙂

Jeśli masz marzenia, ale wciąż nie doświadczasz w życiu tego, czego chcesz zapraszam Cię 8.04 do Synchronii.

Podczas 4 – godzinnej podróży, w swojskiej przestrzeni, w atmosferze twórczej przygody i refleksji przygotujesz się wraz ze mną do stworzenia własnej, skutecznej Mapy Skarbów.
Poznasz tajniki ulubionego narzędzia, które wspiera mnie w realizacji celów od prawie 20 lat. Dzięki niemu otrzymasz wsparcie, by skutecznie kreować w swoim życiu to miejsce, w którym chcesz być i zmieniać to, co Ci nie służy. 

Jeśli więc:
– zaczynasz wiele rzeczy i ich nie finalizujesz
– przeżywasz frustrację, bo Twoje marzenia się nie spełniają
– czujesz, że tkwisz w „martwym punkcie”
– lub tworzysz Mapy Skarbów (marzeń) i pomimo to, nie widzisz zmian…

ten warsztat, jest dla Ciebie:

 • pomaga uporządkować życie, sprecyzować Twoje priorytety,
 • skupi Twoją podświadomość i świadomość na tym, czego chcesz,
 • obudzi Twoją energię do działania i motywację
 • da poczucie wspólnoty z innymi osobami, które podobnie jak Ty nie chcą odkładać marzeń „na półkę”.

Mapa Skarbów (Marzeń) zmieni Twoje marzenia w konkret.

Czym jest Mapa Skarbów ?

Wyobraź sobie, że bardzo chcesz gdzieś dojechać, gdzie jeszcze Cię nie było. Co wtedy robisz? Pewnie wsiadasz w auto, nastawiasz GPS, a on pokazuje Ci, gdzie ruszyć. Mapa Skarbów to taki GPS dla naszej podświadomości. Skutecznie oddziałuje na nią, skupia naszą uwagę na priorytetach i prowadzi w określonym kierunku.

Praktycznie rzecz biorąc, Mapa Skarbów to kartka, na której jeden raz w roku piszemy/wyklejamy z gazet/rysujemy swoje cele, marzenia z intencją zrealizowania się ich w ciągu następnego roku.

Proste?

Tylko pozornie, gdyż diabeł jak zazwyczaj tkwi w szczegółach. Stworzenie skutecznej Mapy Skarbów wymaga właściwego przygotowania, uświadomienia sobie priorytetów w zgodzie z Twoimi wartościami i przełożenia ich na język podświadomości. To też czas na uważne przyjrzenie się temu, czego chcesz i sprawdzenie, czy to właśnie jest TO… Wiesz, w powiedzeniu „uważaj czego pragniesz, bo może się to spełnić” jest wiele prawdy. Nauczę Cię tworzyć skuteczną Mapę Skarbów ze świadomością konsekwencji tego, co chcesz w najbliższym roku zrealizować.

Dlaczego wiele osób, które tworzą Mapy Skarbów twierdzi, że Mapa nie działa, marzenia nie spełniają się?

Wynika to z braku właściwego przygotowania do wykonania Mapy i z utożsamiania marzeń z celami. Żeby naprawdę korzystać z obfitości, jaką niesie Mapa Skarbów, przygotowanie jest bardzo potrzebne. Bez niego, tworzenia Mapy można porównać do intuicyjnego zrobienia świeczki… Pewnie będzie ładnie wyglądać, ale też może spalić Ci chałupę. 

Tak z ręką na sercu… Ile czasu na co dzień poświęcasz na przyglądanie się swoim potrzebom? Czy dajesz im uwagę? Słyszysz, jak do Ciebie krzyczą? A jeśli nawet tak – czy rzeczywiście ich słuchasz?

Jeśli już robisz Mapy Skarbów i działają, najprawdopodobniej poradzisz sobie sama z przygotowaniem do wykonania Mapy. Jeśli nie – podczas warsztatu będę Twoim przewodnikiem, czy też jak wolisz – wspierającym towarzyszem w tym procesie.  Pomogę Ci zyskać świadomość potrzeb, tych za jakimi tęskni Twoje serce, nie ego. Przeprowadzę Cię krok po kroku od marzenia do klarowności celu. A wspierająca obecność innych Osób w grupie pomoże Ci odkryć potencjał,  którego być może nie dostrzegasz, a który może wzbogacić Twoje życie.

Dlaczego Mapę Skarbów tworzymy akurat o tej porze roku (w pierwszy nów w znaku barana po przesileniu wiosennym)?

Trochę „magii” związanej z cyklami astrologicznymi nie zaszkodzi. 🙂 Tworzenie Mapy Skarbów jest rytuałem wglądu w siebie, skupienia na własnych potrzebach. Znak barana rozpoczyna nowy rok astrologiczny, a symbolika czasu przesilenia wiosennego, gdy natura budzi się do życia, sprzyja „zasianiu ziaren” naszych marzeń, celów. Mapę Skarbów tak naprawdę można robić w dowolnym momencie. Dla mnie jednak ten czas jest symboliczny. Czekam na niego. Co roku sprawdzam, kiedy jest pierwszy nów po przesileniu. To pozwala mi zawsze pamiętać o zrobieniu Mapy Skarbów i przygotować się do tego.

Moje doświadczenia z Mapą Skarbów…

Własne Mapy Skarbów tworzę od wielu lat. Pierwszą wykonałam zwyczajnie, dla zabawy. Wówczas, pracowałam jeszcze w korporacji i nawet nie myślałam o odejściu. Na mojej Mapie Skarbów znalazło się jednak hasło „ośrodek rozwoju osobistego”. Wyrażało tęsknotę za czymś głębszym, niż życie korporacyjne. Zanim skończył się tamten rok, już rozpoczęła się moja przygoda z rozwojem osobistym: zostawiłam korporację i zaczęłam studia w szkole trenerów rozwoju osobistego. Zmienił się mój „punkt uwagi” a wraz z nim – całe moje życie. A to był dopiero początek wielu cennych zmian, wspieranych przez coroczne Mapy Skarbów…

Jeśli mnie znasz i podoba Ci się miejsce, w którym jestem, chcę Ci powiedzieć, że to właśnie Mapy Skarbów je precyzują i określają.

Od czasu doświadczeń po stworzeniu pierwszej mapy, nie lekceważę tego narzędzia. Szanuję. Tworzę ją co roku z uwagą, dobrym przygotowaniem i czerpię z obfitości, jaką niesie mój rozwój, związany mapą. Chętnie podzielę się z Tobą własną wiedzą i doświadczeniem, by także Twoje Mapy Skarbów naprawdę wspierały Cię w realizacji marzeń.

Podczas warsztatów dowiesz się:

 • jakie mechanizmy są odpowiedzialne za to, że Mapa Skarbów działa
 • jak ominąć pułapki, które sprawiają, że cele zawarte na Mapie się nie realizują i dlaczego tak wiele afirmacji jest nieskutecznych
 • co jest kluczem do skuteczności Mapy Skarbów oraz „uważaj czego pragniesz bo może się spełnić” – jak uniknąć sytuacji, w której Twoje realizujące się „cele i marzenia” nie służą Tobie
 • jakie są techniki wykonania Mapy Skarbów
  A przede wszystkim:
 • doświadczysz procesu odkrywania potrzeb i kontaktu z ważnymi dla Ciebie wartościami poprzez twórczą zabawę i ciekawe rozmowy, przekonasz się, jakie ważne informacje ma dla Ciebie Twoja podświadomość
 • przyjrzysz się swoim obawom i blokadom na drodze do realizacji celów, powodom, przez które nie zmierzasz tam, gdzie chcesz być i dowiesz się, jak rozpuszczać te blokady
 • poznasz i wykorzystasz sprawdzone zasady wyznaczania celów z poszanowaniem własnych potrzeb i potrzeb otoczenia
 • przyjrzysz się celom i marzeniom, które chcesz zawrzeć na mapie
 • sprawdzisz, czy twoje cele i marzenia są naprawdę spójne z Twoimi potrzebami, wartościami
 • dostaniesz także wsparcie w postaci czasu i przestrzeni na indywidualne skonsultowanie ze mną Twoich pytań czy wątpliwości, abyś zyskała/zyskał pewność skuteczności przekazu swojej Mapy Skarbów.
  Zapraszam Cię na drogę realizacji marzeń! Niech się dzieje.

Dorota Siemianów

Warsztaty u Hani były swego rodzaju przewodnikiem przy tworzeniu mojej pierwszej Mapy Skarbów. Polecam je wszystkim tym, którzy mają marzenia i nie za bardzo wiedzą, jak nadać im bieg. W ubiegłym roku po raz pierwszy zrobiłam swoją „Mapę Skarbów”. Powstała ona w oparciu o marzenia, które „chodziły mi” po głowie. Zrobiłam ją dla zabawy, chcąc sprawdzić, czy rzeczywiście zadziała… I wiecie co Wam powiem – nie zaprzepaśćcie swojej szansy, bo marzenia się spełniają! Wystarczy tylko w to uwierzyć! Jako ciekawostkę dodam, że trzeba bardzo uważać na pragnienia i bardzo precyzyjnie je skonkretyzować, w myśl zasady - „uważajcie o co prosicie, bo może się spełnić”. Zatem, jeżeli posiadasz choć jedno malutkie, skryte pragnienie – nie zastanawiaj się dłużej, stwórz swoją Mapę Skarbów i pozwól mu się spełnić!!!

Monika Korbik

(…) do niedawna uważałam ze lepiej nie odzywać się w dużej grupie bo nie wiem jak mnie ocenią, co o mnie powiedzą. Na warsztatach u Ciebie odkryłam, zachęcana do podzielenia się spostrzeżeniami, że zrobiłam to bez spinki... Czyli nabrałam pewności siebie!

Adam Kunikowski

W roku 2015 wziąłem udział w warsztacie Mapa Skarbów organizowanym przez Hanię Sobkowską z Synchronii. Zapisałem się na niego aby spędzić trochę czasu ze sobą, skupić się na swoich celach i poukładać plany. I chociaż nie udało mi się dokończyć mapy (co jest tylko i wyłącznie moją winą), to kilka planów wprowadziłem w życie a kilka kolejnych jest w fazie układania. W 2017 znowu wezmę udział w warsztacie i jestem pewny że wtedy stworzę pełną mapę i z radością będę ją realizował.