Ładowanie...
warsztat

„Mapa Skarbów” – poznaj tajniki tego skutecznego narzędzia i osiągaj swoje cele!

Zaczynasz wiele rzeczy i nie finalizujesz? Przeżywasz frustrację, bo Twoje cele/marzenia się nie spełniają? A może tworzysz Mapy Skarbów (marzeń) i pomimo to, nie widzisz zmian? Zapraszam Cię na ten warsztat. Poznaj tajniki skutecznego narzędzia, jakim jest Mapa Skarbów, by zbliżyć się do tego miejscu w życiu, w którym chcesz być.

Warsztat da Ci niezbędną wiedzę i narzędzia, przygotuje do stworzenia własnej, skutecznej Mapy Skarbów.

A co to takiego?

Wyobraź sobie, że bardzo chcesz gdzieś dojechać, gdzie jeszcze Cię nie było. Co wtedy robisz? Pewnie wsiadasz w auto, nastawiasz gps a on pokazuje Ci, gdzie jechać. Mapa Skarbów to taki gps dla naszej podświadomości. Skutecznie oddziałuje na nią i prowadzi nas w określonym kierunku.

Mapa Skarbów to kartka, na której jeden raz w roku piszemy/wyklejamy z gazet/ rysujemy swoje cele, marzenia z intencją zrealizowania się ich w ciągu następnego roku. Proste? Tylko pozornie, gdyż diabeł tkwi w szczegółach. Stworzenie skutecznej Mapy Skarbów wymaga właściwego przygotowania i właśnie o tym jest warsztat.

Dlaczego Mapę Skarbów tworzymy akurat o tej porze roku (w pierwszy nów w znaku barana po przesileniu wiosennym)? Trochę magii związanej z cyklami astrologicznymi nie zaszkodzi. 🙂 Znak barana rozpoczyna nowy rok astrologiczny, a symbolika czasu przesilenia wiosennego, gdy natura budzi się do życia, sprzyja „zasianiu ziaren” naszych marzeń, celów. Mapę Skarbów tak naprawdę można robić w dowolnym momencie. Dla mnie jednak ten czas jest symboliczny. Czekam na niego. Co roku sprawdzam, kiedy jest pierwszy nów po przesileniu. To pozwala mi zawsze pamiętać o zrobieniu Mapy Skarbów i przygotować się do tego.

Dlaczego jednak tak wiele osób, które tworzą Mapy Skarbów skarży się, że marzenia, cele się nie spełniają?
Co zrobić, żeby naprawdę korzystać z obfitości, jaką niesie ze sobą to niezwykłe narzędzie?
Tym podzielę się z Tobą podczas tegorocznych warsztatów tworzenia Mapy Skarbów. A te będą inne, niż wszystkie dotychczasowe: dłuższe i bogatsze o doświadczenie głębokiego kontaktu z tym, czego potrzebujesz i obfite w przydatne w codziennym życiu umiejętności, które ułatwią Ci realizowanie celów.

Własne Mapy Skarbów tworzę od wielu lat. Pierwszą wykonałam zwyczajnie, dla zabawy. Wówczas pracowałam jeszcze w korporacji i nawet nie myślałam o odejściu. Na mojej Mapie Skarbów znalazło się jednak mgliste hasło „ośrodek rozwoju osobistego”. Wtedy nawet dobrze nie wiedziałam, co ono oznacza. Wyrażało raczej moją tęsknotę za czymś głębszym, niż życie korporacyjne. Zanim skończył się tamten rok, już rozpoczęła się moja przygoda z rozwojem osobistym: zostawiłam korporację i zaczęłam naukę w szkole trenerów rozwoju osobistego. Zmieniło się całe moje życie. A to był dopiero początek wielu cennych zmian, wspieranych przez moje Mapy Skarbów… Jeśli mnie znasz i podoba Ci się miejsce, w którym jestem, chcę Ci powiedzieć, że to właśnie corocznie tworzone Mapy Skarbów je precyzują i określają.

Od czasu doświadczeń po stworzeniu pierwszej mapy, nie lekceważę tego narzędzia. Szanuję. Tworzę ją co roku z uwagą, dobrym przygotowaniem i czerpię z obfitości, jaką niesie mój rozwój, związany mapą. Chętnie podzielę się z Tobą własną wiedzą i doświadczeniem, by także Twoje Mapy Skarbów naprawdę wspierały Cię w realizacji marzeń.

Podczas warsztatów dowiesz się:

  • jakie mechanizmy są odpowiedzialne za to, że Mapa Skarbów działa
  • jak ominąć pułapki, które sprawiają, że cele zawarte na Mapie się nie realizują i dlaczego tak wiele afirmacji jest nieskutecznych
  • co jest kluczem do skuteczności Mapy Skarbów oraz „uważaj czego pragniesz bo może się spełnić” – jak uniknąć sytuacji, w której Twoje realizujące się „cele i marzenia” nie służą Tobie
  • jakie są techniki wykonania Mapy Skarbów
    A przede wszystkim:
  • doświadczysz procesu odkrywania swoich wartości i poprzez twórczą zabawę, przekonasz się co jakie ważne informacje ma dla Ciebie Twoja podświadomość
  • przyjrzysz się swoim obawom i blokadom na drodze do realizacji celów, powodom, przez które nie zmierzasz tam, gdzie chcesz być i poznasz skuteczne sposoby, jak radzić sobie z tymi blokadami
  • poznasz i wykorzystasz sprawdzone zasady wyznaczania celów z poszanowaniem własnych potrzeb i potrzeb otoczenia
  • przyjrzysz się celom i marzeniom, które chcesz zawrzeć na mapie
  • sprawdzisz, czy twoje cele i marzenia są naprawdę spójne z Twoimi potrzebami
  • zgromadzisz materiały do wykonania własnej Mapy Skarbów
  • nauczysz się skutecznej techniki rozmowy z Twoją podświadomością, którą będziesz mogła/mógł zastosować wzmacniając działanie swojej Mapy Skarbów i dowiesz się co sprawia, że ta technika działa!
  • podczas warsztatu dostaniesz także wsparcie w postaci czasu i przestrzeni na indywidualne skonsultowanie ze mną Twoich pytań czy wątpliwości, abyś zyskała/zyskał pewność skuteczności przekazu swojej Mapy Skarbów.
    Zapraszam Cię na początek skutecznej realizacji marzeń!

Dorota Siemianów

Warsztaty u Hani były swego rodzaju przewodnikiem przy tworzeniu mojej pierwszej Mapy Skarbów. Polecam je wszystkim tym, którzy mają marzenia i nie za bardzo wiedzą, jak nadać im bieg. W ubiegłym roku po raz pierwszy zrobiłam swoją „Mapę Skarbów”. Powstała ona w oparciu o marzenia, które „chodziły mi” po głowie. Zrobiłam ją dla zabawy, chcąc sprawdzić, czy rzeczywiście zadziała… I wiecie co Wam powiem – nie zaprzepaśćcie swojej szansy, bo marzenia się spełniają! Wystarczy tylko w to uwierzyć! Jako ciekawostkę dodam, że trzeba bardzo uważać na pragnienia i bardzo precyzyjnie je skonkretyzować, w myśl zasady - „uważajcie o co prosicie, bo może się spełnić”. Zatem, jeżeli posiadasz choć jedno malutkie, skryte pragnienie – nie zastanawiaj się dłużej, stwórz swoją Mapę Skarbów i pozwól mu się spełnić!!!

Monika Korbik

(…) do niedawna uważałam ze lepiej nie odzywać się w dużej grupie bo nie wiem jak mnie ocenią, co o mnie powiedzą. Na warsztatach u Ciebie odkryłam, zachęcana do podzielenia się spostrzeżeniami, że zrobiłam to bez spinki... Czyli nabrałam pewności siebie!

Adam Kunikowski

W roku 2015 wziąłem udział w warsztacie Mapa Skarbów organizowanym przez Hanię Sobkowską z Synchronii. Zapisałem się na niego aby spędzić trochę czasu ze sobą, skupić się na swoich celach i poukładać plany. I chociaż nie udało mi się dokończyć mapy (co jest tylko i wyłącznie moją winą), to kilka planów wprowadziłem w życie a kilka kolejnych jest w fazie układania. W 2017 znowu wezmę udział w warsztacie i jestem pewny że wtedy stworzę pełną mapę i z radością będę ją realizował.