Niezwykła sól

Te cudowne sole do kąpieli – od jakiegoś czasu ich gamę poszerzyłam o siarczan magnezu siedmiowodny… hmmm… brzmi groźnie, ale nie taki „diabeł” straszny. Wręcz przeciwnie – to anioł! Sól Epsom, czyli gorzka sól (bo o niej tu mowa) to cudowna sprawa dla naszej skóry, zdrowia i samopoczucia, któregoż to dobrodziejstwa często ostatnio doświadczam, stosując ów sól do kąpieli (ok.  1 kubek na wannę). Po takiej półgodzinnej kąpieli, nawet po bardzo intensywnym dniu, moje ciało jest rozluźnione a umysł zrelaksowany, zmęczenie znika. Jeśli więc z „nadmiaru myśli” i napięć masz kłopot ze snem – to już znasz sposób, by spać spokojnie. Sól Epsom skutecznie uzupełnia niedobory magnezu w organizmie (tak, tak, nie trzeba łykać tabletek, można dostarczać magnez do organizmu drogą transdermalną). Dzięki siarce natomiast, wzmacniamy włosy i paznokcie, usuwamy toksyny. No i mamy też „w pakiecie” efekt przeciwłupieżowy. Działanie przeciwbakteryjne i przeciwłojotokowe soli Epsom, wesprze nas, gdy pryszcz „atakuje” a włos się przetłuszcza. Jeśli nie masz wanny – nic straconego. Koniecznie wypróbuj sól Epsom w kąpieli dla stóp.  To w zupełności wystarczy, by odkryć dla siebie jej dobroczynne działanie. I ten efekt miękkiej skóry… Co ja tu będę zachwalać – po prostu sprawdź . Sól Epsom możesz dostać i więcej na jej temat poczytać tu: na stronie Drogerii Ekologicznej.
A całą gamę innych zastosowań soli Epsom (niektóre mogą Cię zaskoczyć) poznasz podczas warsztatów Zdrowie z Przyjemnością. Zapraszam.
Uwaga – jeśli stosujesz sól Epsom do kąpieli gdyż zależy Ci na przyswajaniu transdermalnym magnezu, nie dodawaj do kąpieli maseł, olejów. To może zaburzyć wchłanianie magnezu. Posmaruj skórę olejkiem, balsamem, masłem dopiero po półgodzinnej kąpieli w soli.

To może Cię zainteresować:

Kupując półprodukty w Drogerii Ekologicznej użyj hasła: DE5 a otrzymasz rabat w wyskokości 5 %. Chcesz kupować w Drogerii Ekologicznej z rabatem 7%? Weź udział w warsztatach Synchronii.