Ładowanie...
coaching

Stwórz siebie, żyj pasją!

  • Nie widzisz sensu swojej pracy, marzysz o robieniu czegoś co da Ci radość, ale nie wiesz od czego zacząć?
  • Chcesz coś robić, co da Ci spełnienie, ale nie wiesz co to mogłoby być?
  • Wiesz, co chcesz robić w życiu, ale boisz się zaryzykować zmianę?

Te pytania są mi bliskie, ponieważ wielokrotnie sama je sobie zadawałam. Po okresie potknięć i frustracji doszłam do wniosku, że nie warto tracić czasu na rzeczy, które mnie nie inspirują, bo może go zabraknąć na to, co naprawdę kocham i co przynosi mi prawdziwą radość. Dokonałam w swoim życiu prywatnym i zawodowym wielu przełomowych zmian. One zaprowadziły mnie w to wymarzone miejsce. Teraz, jeśli zechcesz, chętnie będę w tym procesie wspierać także Ciebie.

Ten program coachingowy jest po to, byś odnalazła/odnalazł i zrealizowała/zrealizował własny pomysł na życie, który przynosi Ci radość, satysfakcję i pieniądze.

Jak zacząć?
Napisz, zadzwoń (669890271) i umów się na pierwsze, bezpłatne spotkanie. Podczas tego spotkania dowiesz się więcej o mnie, moich metodach pracy. Ty wtedy będziesz mogła/mógł zadać mi ważne dla siebie pytania i wskazać miejsce gdzie chcesz się znaleźć. Ja, z kolei, zadam Ci pytania, dzięki którym lepiej poznam Ciebie i Twoją motywację do pracy coachingowej. To spotkanie umożliwi nam świadome i bezpieczne podjęcie decyzji dotyczącej współpracy. Gdy zdecydujemy się na wspólną pracę, ustalimy harmonogram sesji (zazwyczaj odbywają się w odstępach 1-2 tyg.) oraz „kontrakt” naszych spotkań – między innymi ich długość, ilość, warunki dotyczące płatności.
Cena sesji 90 min – 230 zł.

Cena promocyjna dla osób, które uczestniczyły w grupach rozwojowych Synchronii – 180 zł.

Metody, które wykorzystuję w pracy coachingowej:

NVC (Porozumienie Bez Przemocy – Nonviolent Communication) – metoda, którą propaguje już na całym świecie ponad 180 certyfikowanych trenerów oraz setki entuzjastów i praktyków. Nauka i stosowanie „języka serca” pozwala nawiązać głębsze i bardziej satysfakcjonujące relacje w różnych obszarach: w rodzinie, w związkach, w pracy, w szkole. PBP pokazuje, jak zmienić sposób wyrażania się i słuchania innych poprzez skupienie uwagi na obserwacjach, rozpoznawaniu uczuć, potrzebach i kierowaniu próśb. Uczy jasnego sposobu ich wyrażania, dzięki czemu nawiązujemy bardziej klarowny kontakt z własnym wnętrzem. Metoda pomaga skoncentrować się na tym, czego na prawdę pragniemy, a nie na własnych, lub cudzych błędach. Uczy słuchania tego, co mówią inni, odczytywania ich potrzeb, nawet zawartych w formie oskarżeń czy rozkazów. Praktyka metody udowadnia, że odczytanie ukrytych za tymi negatywnymi komunikatami potrzeb innych, prowadzi do wzajemnego zrozumienia. Twórcą metody jest Marshall Rosenberg – doktor psychologii i założyciel międzynarodowego Centrum Porozumienia Bez Przemocy (The Center for Nonviolent Communication).

NLP (Neurolingwistyczne Programowanie) można określić jako zbiór technik komunikacyjnych, których celem jest tworzenie nowych i zmiana dotychczasowych wzorców naszego myślenia, postrzegania. Są to praktyczne metody, które wspierają rozwój osobisty – między innymi osiąganie celów, zmianę ograniczających przekonań.

Metodę zapoczątkowali w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku lingwista – John Grinder i student (wówczas) psychologii i informatyki – Richard Bandler. Wspólnie rozpoczęli badania, poprzez które chcieli odkryć tajniki skuteczności terapii prowadzonych przez znanych psychoterapeutów: twórcę psychoterapii Gestalt – Fritza Perlsa, Virginię Satir (ekspert terapii rodzin), oraz Miltona Ericksona (specjalista hipnoterapii). Na podstawie wnikliwej obserwacji pracy psychoterapeutów doszli do wniosku, że istnieje pewien zestaw wzorców komunikacyjnych – werbalnych i niewerbalnych, które decydują o tym, że są oni niezmiernie skuteczni w swojej pracy. Potrafią nawiązać świetny kontakt z pacjentami, który wywołuje pozytywne nastawienie do zmiany i motywuje. Na podstawie swoich badań Grinder i Bandler opracowali metody, które pozwalają zmieniać wzorce naszego myślenia, działania a jednocześnie są proste i w wielu przypadkach bardzo skuteczne.

QEC (Quantum Energy Coaching) – metoda stworzona i propagowana przez DR MELANIE SALMON – psychoterapeutkę Gestalt, lekarza medycyny ogólnej, trenera TRE (III stopień).QEC to proste i efektywne narzędzie coachingowe pozwalające odkryć i przetransformować w sposób trwały ograniczające nas wzorce myślowe w przekonania wspierające. Ta holistyczna metoda opiera się na: psychoterapii Gestalt, neuronauce, czerpie z prac Bruce’a Liptona (epigenetyka) i Rob’a Williamsa oraz badań HearthMath Institute (koherencja serca) oraz badań dotyczących stresu i traumy. Za pomocą tej techniki możemy utworzyć nowe połączenia neuronowe w mózgu i doprowadzić do zmiany negatywnych przekonań dotyczących siebie i świata na poziomie podświadomym. Proces coachingowy odbywa się bez użycia hipnozy a przy wykorzystaniu optymalnych fal mózgowych sprzyjających przyswajaniu, uczeniu się. QEC pomaga stworzyć i przyjąć („zainstalować” w naszej podświadomości) nowe, wspierające przekonania w takich obszarach jak np.:

– poczucie własnej wartości, mocy

– relacje z innymi ludźmi

– stosunek do pieniędzy, obfitości

– zdrowie i kontakt z naszym ciałem

– poczucie bezpieczeństwa.

Narzędzia twórcze – intuicyjne malowanie – technika pozwalająca na głęboki kontakt z twórczym potencjałem (często nieuświadomionym), której celem jest kontakt i podążanie za intuicją z jednoczesnym uwolnieniem się od samooceny, krytyki. Intuicyjne malowanie jest pomocne nie tylko w odnajdowaniu zasobów związanych z kreatywnością, ale przede wszystkim uczy uważności, obserwacji siebie i autodiagnozy uczuć oraz potrzeb. Pozwala w inspirujący, twórczy sposób lepiej poznać własne wnętrze – odkryć, zobaczyć a następnie zmieniać ograniczające nas schematy myślowe.

Barbara Woźniak

Barbara Woźniak Studio Wizerunku

"Nabrałam odwagi do życia, do samodzielności, do „stanięcia na nogi” jak również do założenia własnej firmy i rozwijania jej działalności z radością i otwartością na to, co będzie mi ofiarowywało po drodze życie."