coaching

Stwórz siebie, żyj pasją!

  • Nie widzisz sensu swojej pracy, marzysz o robieniu czegoś co da Ci radość, ale nie wiesz od czego zacząć?
  • Chcesz coś robić, co da Ci spełnienie, ale nie wiesz co to mogłoby być?
  • Wiesz, co chcesz robić w życiu, ale boisz się zaryzykować zmianę?

Te pytania są mi bliskie, ponieważ wielokrotnie sama je sobie zadawałam. Po okresie potknięć i frustracji doszłam do wniosku, że nie warto tracić czasu na rzeczy, które mnie nie inspirują, bo może go zabraknąć na to, co naprawdę kocham i co przynosi mi prawdziwą radość. Dokonałam w swoim życiu prywatnym i zawodowym wielu ważnych zmian. One zaprowadziły mnie w miejsce, w którym jestem – bliżej siebie, swoich potrzeb, ze świadomością własnych wartości i potencjału.

Jeśli zechcesz, mogę wspierać w tym procesie także Ciebie.

Ten program coachingowy jest po to, byś odnalazła/odnalazł i zrealizowała/zrealizował własny pomysł na życie, który przynosi Ci radość, satysfakcję i pieniądze.

Jak zacząć?
Napisz, zadzwoń (669890271), porozmawiaj ze mną. Dowiesz się więcej o mnie, moich metodach pracy, jeśli zechcesz, umówimy się na pierwsze spotkanie. Ono umożliwi Ci podjęcie świadomej decyzji, dotyczącej naszej, dalszej współpracy. Gdy zdecydujemy się na wspólną pracę, ustalimy harmonogram sesji (zazwyczaj odbywają się w odstępach 1-2 tyg.) oraz „kontrakt” naszych spotkań – między innymi ich długość, ilość, warunki dotyczące płatności.
Cena sesji 60 min – 200 zł, 90 min – 250 zł.

Metody, które wykorzystuję w pracy coachingowej:

NVC (Porozumienie Bez Przemocy – Nonviolent Communication) – metoda, którą propaguje już na całym świecie ponad 180 certyfikowanych trenerów oraz setki entuzjastów i praktyków. Nauka i stosowanie „języka serca” pozwala nawiązać głębsze i bardziej satysfakcjonujące relacje w różnych obszarach: w rodzinie, w związkach, w pracy, w szkole. PBP pokazuje, jak zmienić sposób wyrażania się i słuchania innych poprzez skupienie uwagi na obserwacjach, rozpoznawaniu uczuć, potrzebach i kierowaniu próśb. Uczy jasnego sposobu ich wyrażania, dzięki czemu nawiązujemy bardziej klarowny kontakt z własnym wnętrzem. Metoda pomaga skoncentrować się na tym, czego na prawdę pragniemy, a nie na własnych, lub cudzych błędach. Uczy słuchania tego, co mówią inni, odczytywania ich potrzeb, nawet zawartych w formie oskarżeń czy rozkazów. Praktyka metody udowadnia, że odczytanie ukrytych za tymi negatywnymi komunikatami potrzeb innych, prowadzi do wzajemnego zrozumienia. Twórcą metody jest Marshall Rosenberg – doktor psychologii i założyciel międzynarodowego Centrum Porozumienia Bez Przemocy (The Center for Nonviolent Communication).

NLP (Neurolingwistyczne Programowanie) można określić jako zbiór technik komunikacyjnych, których celem jest tworzenie nowych i zmiana dotychczasowych wzorców naszego myślenia, postrzegania. Są to praktyczne metody, które wspierają rozwój osobisty – między innymi osiąganie celów, zmianę ograniczających przekonań.

Metodę zapoczątkowali w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku lingwista – John Grinder i student (wówczas) psychologii i informatyki – Richard Bandler. Wspólnie rozpoczęli badania, poprzez które chcieli odkryć tajniki skuteczności terapii prowadzonych przez znanych psychoterapeutów: twórcę psychoterapii Gestalt – Fritza Perlsa, Virginię Satir (ekspert terapii rodzin), oraz Miltona Ericksona (specjalista hipnoterapii). Na podstawie wnikliwej obserwacji pracy psychoterapeutów doszli do wniosku, że istnieje pewien zestaw wzorców komunikacyjnych – werbalnych i niewerbalnych, które decydują o tym, że są oni niezmiernie skuteczni w swojej pracy. Potrafią nawiązać świetny kontakt z pacjentami, który wywołuje pozytywne nastawienie do zmiany i motywuje. Na podstawie swoich badań Grinder i Bandler opracowali metody, które pozwalają zmieniać wzorce naszego myślenia, działania a jednocześnie są proste i w wielu przypadkach bardzo skuteczne.

QEC (Quantum Energy Coaching) – metoda stworzona i propagowana przez DR MELANIE SALMON – psychoterapeutkę Gestalt, lekarza medycyny ogólnej, trenera TRE (III stopień).QEC to proste i efektywne narzędzie coachingowe pozwalające odkryć i przetransformować w sposób trwały ograniczające nas wzorce myślowe w przekonania wspierające. Ta holistyczna metoda opiera się na: psychoterapii Gestalt, neuronauce, czerpie z prac Bruce’a Liptona (epigenetyka) i Rob’a Williamsa oraz badań HearthMath Institute (koherencja serca) oraz badań dotyczących stresu i traumy. Za pomocą tej techniki możemy utworzyć nowe połączenia neuronowe w mózgu i doprowadzić do zmiany negatywnych przekonań dotyczących siebie i świata na poziomie podświadomym. Proces coachingowy odbywa się bez użycia hipnozy a przy wykorzystaniu optymalnych fal mózgowych sprzyjających przyswajaniu, uczeniu się. QEC pomaga stworzyć i przyjąć („zainstalować” w naszej podświadomości) nowe, wspierające przekonania w takich obszarach jak np.:

– poczucie własnej wartości, mocy

– relacje z innymi ludźmi

– stosunek do pieniędzy, obfitości

– zdrowie i kontakt z naszym ciałem

– poczucie bezpieczeństwa.

Narzędzia twórcze – intuicyjne malowanie – technika pozwalająca na głęboki kontakt z twórczym potencjałem (często nieuświadomionym), której celem jest kontakt i podążanie za intuicją z jednoczesnym uwolnieniem się od samooceny, krytyki. Intuicyjne malowanie jest pomocne nie tylko w odnajdowaniu zasobów związanych z kreatywnością, ale przede wszystkim uczy uważności, obserwacji siebie i autodiagnozy uczuć oraz potrzeb. Pozwala w inspirujący, twórczy sposób lepiej poznać własne wnętrze – odkryć, zobaczyć a następnie zmieniać ograniczające nas schematy myślowe.

Barbara Woźniak

Barbara Woźniak Studio Wizerunku

"Nabrałam odwagi do życia, do samodzielności, do „stanięcia na nogi” jak również do założenia własnej firmy i rozwijania jej działalności z radością i otwartością na to, co będzie mi ofiarowywało po drodze życie."