warsztat

„Twórcy światła”- techniki pracy z kolorem

Uwaga – warsztaty odbywają się w godz. 10-17.
Lubisz kolory i lubisz świece? Z pewnością zakochasz się w efekcie połączenia tych dwóch elementów! Zapraszam Cię na niezwykłą przygodę z kolorem i światłem. Podczas tych warsztatów stworzysz wyjątkowe świece, które podczas palenia podświetlają się jak lampiony a kiedy się nie palą – zachwycają pięknem, które uwolniła nasza wyobraźnia a zmaterializowały dłonie. Zapraszam!

Na warsztatach:

  • poznasz różne techniki pracy z kolorem, które pozwolą Ci uzyskać zaskakujące efekty (świece „mozaikowe”, „malarskie”, techniki łączone)
  • doświadczysz procesu projektowania własnej świecy i przekonasz się dlaczego podczas tworzenia świec mozaikowych, etap projektu jest taki istotny
  • nauczysz się wykorzystywać barwniki i wysokiej jakości parafinę, by uzyskać efekt, który Cię zachwyci i zadziwi
  • dowiesz się, jakich materiałów używać a jakich unikać, żeby świece nie szkodziły zdrowiu
  • nauczysz się kreatywnego spojrzenia na proces twórczy, które zaoszczędzi Twój czas, pieniądze i być może pozwoli przeobrazić pasję w twórczy biznes
  • własnoręcznie stworzysz wybranymi technikami 2-4 świece, które oczywiście zabierzesz do domu
  • jeśli zechcesz – podpowiem Ci jak zacząć budować własny biznes świecowy. Co jest istotne, by sprzedawać swoje rękodzieło z sukcesem
  • jeśli „złapiesz bakcyla” światłotworzenia (co wielce prawdopodobne), podzielę się z Tobą informacjami, gdzie najlepiej nabywać wysokiej jakości produkty do produkcji świec
  • dowiesz się, jakie błędy najczęściej popełniają początkujący twórcy i jakie „niespodzianki” może płatać materia, nauczysz się radzić sobie z każdą sytuacją w świecotworzeniu.
    Wszelkie narzędzia i materiały zawarte są w cenie warsztatów. W czasie tworzenia świec ubrania mogą pobrudzić się parafiną, którą potem ciężko wyczyścić – proszę zabrać ze sobą ubrania „robocze”.

Podczas warsztatów używamy wyłącznie najwyższej jakości parafiny hydrorafinowanej o zaolejeniu do 0,5%.

Serdecznie zapraszam!

Cena warsztatów: 750 zł (gwarancją rezerwacji miejsca na warsztatach jest wysłanie zgłoszenia chęci uczestnictwa oraz wpłata opłaty rezerwacyjnej w wysokości 200 zł na konto Synchronii).

Agnieszka Trojan

Warsztaty tworzenia świec metodą mozaikową, to moja czwarta wizyta w Synchronii. Nie dosyć, że Hania wyzwoliła u mnie ogromną pasję tworzenia naturalnych kosmetyków, to teraz doszły do tego jeszcze świece. Roślinkowe są bardzo bliskie naturze - urocze, natomiast mozaikowe dają ogromne możliwości naszej wyobraźni, bawiłam się doskonale. Jestem zachwycona i polecam z całego serca!

Małgorzata Dutkiewicz

Zainspirowałaś mnie gdy czytałam artykuł o Tobie w gazecie. Po Twoich warsztatach robienia mydełek i świec jeszcze bardziej przekonałam się że chcę mieć na mojej agroturystyce maksymalnie jak najwięcej rzeczy i produktów ekologicznych. Doświadczyłam wolności tego co robię, radości z tworzenia i mega zadowolenia z efektów.Dziękuję.

Agnieszka Frączek

Pasja tworzenia świec i zatapiania w nich roślin ogarnęła mnie na dobre. Po jednym warsztacie postanowiłam dalej sama zgłębiać tajniki światłotworzenia. Czas, który poświęcam na robienie świec, to chwile wyjątkowe. Na pewno działają na mnie terapeutycznie, gdyż to nie przypadek, że wykonuję je często w szare i pochmurne dni. Koniecznie wtedy, kiedy nie ma nikogo w domu i tylko cichutko gra muzyka. Każda z czynności ma swoją kolej i każda daje mi radość... Wybranie roślin, które tego dnia zostaną zatopione w świecy - to wyjątkowy moment, dający wręcz duchowe przeżycie i będący kulminacją światłotworzenia. Ułożenie ich w odpowiedni wzór, dobór kolorów i ten dylemat: czy może być z każdej strony inna kompozycja? Czy może lepiej mniej chaotycznie? Kiedy zalewam rośliny parafiną, przyglądam się jak zastygają. Potem umieszczam je w formie i wszystko toczy się dalej. Nigdy się nie śpieszę, bo wtedy kończy się medytacja tworzenia a zaczyna się zwykłe robienie świecy. A to już nie to samo.

Jagoda Szczepańska

Warsztaty u Ciebie to jedna z najlepszych rzeczy jaka mogła mnie spotkać w ubiegłym roku. Tegorocznej wiośnie przyglądam się zdecydowanie inaczej niż rok temu. Widzę tyle cudownych rzeczy na wyciągnięcie ręki. Nie mogę przejść obojętnie koło stokrotki czy innej roślince. Cieszę się drobnostkami, na które wcześniej nie zwracałam tak uwagi. Na warsztatach spotkałam ciepło, spokój i radość. tworzenia. Szukałam dla siebie zajęcia, które pozwoli mi się chociaż w jakimś % spełnić. Dobrze trafiłam. Dziękuję.