grupa-rozwojowa

„Miejsce Łagodności” – 10 spotkań w kobiecym kręgu

Otwieram dla nas w Synchronii MIEJSCE ŁAGODNOŚCI. Dla spotkań kobiet w kręgu, gdzie będziemy mówić, słuchać, a czasem milczeć. Gdzie sięgniemy po naszą zapomnianą moc. Będziemy zwracać uwagę na subtelne sygnały od świata i sny. Miejsce, w którym śmiech będzie witany na równi ze łzami a nasze serca i ręce stworzą to, co otula miłością, akceptacją…

—————————————————————–

Słyszysz ten wewnętrzny, surowy głos, który nakazuje Ci żyć w określonej strukturze zadań, celów i harmonogramów? Wiesz, ten, który rzadko opuszcza nasze myśli i nieustannie ocenia: „co z tobą nie tak”, „jesteś kiepską matką/żoną”, „a zobacz – one to mogą…”, „musisz się bardziej starać”…

Kiedy poddajesz się jemu, czujesz presję, kiedy próbujesz mu oprzeć się, huczy jeszcze ostrzej wprawiając w poczucie winy, wstyd i bezradność… Też czasem zagłuszasz go „życiem równoległym” zawieszonym pomiędzy Netflixem a jeżdżeniem po Insta?

Poznałam dobrze ten głos. Słyszę go od lat. Wielokrotnie czułam się jak jego marionetka skazana na niekochanie, niewidzenie siebie, znikająca raz po raz w otchłaniach wirtualu czy innych zagłuszaczy. 
Ale coś się zmieniło… a wszystko rozpoczęło pytanie, które zadałam sobie na początku tego roku:

Kim byłabym, jak oceniłabym siebie, gdyby z mojego życia znikły wszystkie zadania, jakie każdego dnia wykonuję – praca, codzienne sprawy do załatwienia, realizowane hobby.

Zadałam sobie to pytanie, tak z intuicyjnego przeczucia jego siły. I w mojej głowie natychmiast pojawiło się mnóstwo myśli o byciu nieużyteczną, marnowaniu czasu. To, co wtedy uzmysłowiłam sobie, było dla mnie tak samo trudne, jak ważne: tak naprawdę kocham siebie za to, co robię, a nie za to, że… JESTEM. Po tym odkryciu znikłam, zastygłam po ciemnej stronie księżyca. To był czas otchłani i jednocześnie początek czegoś zupełnie nowego… Droga do mojego miejsca łagodności.

Po ostatniej, niespodziewanej chorobie podczas wakacji, która skontaktowała mnie z tym wrażliwym  momentem oddzielającym życie od śmierci, sięgnęłam po dar. Ten dar to możliwość stanięcia w prawdzie o sobie przed sobą. W chwili takiej nagości, której nic nie jest w stanie już pogłębić. W tym miejscu naprawdę widzę siebie, znika wstyd a surowy, wewnętrzny sędzia traci swoją moc pod łagodnym spojrzeniem… nie wiem… jakiejś Mądrej? Tam, w tej jednej chwili wszystko się zgadza, odwraca się rzeczywistość.

W tamtym miejscu coś się dopełniło, a każda z komórek mojego ciała przeczuwa teraz, że nie muszę chwytać czasu na wykonywanie zadań a potem rozliczanie z nich siebie samej. Ja go mam. Na życie. Na zanurzanie się i otulanie nim z życzliwością jako jego integralna cząstka. 

Sędzia w mojej głowie nie jest w stanie mi w tym na dłużej przeszkodzić. Już nie. Choć owszem – próbuje i mam nawet myśl, że może nigdy próbować nie przestanie. 🙂

Ale wiem, że nie jestem z nim sama. Ty też nie. Ta Mądra Kobieta jest w nas. Zatopiona w miejscu łagodności. To miejsce chcę dziś dzielić z Tobą i z innymi kobietami. Bo mocno go potrzebujemy. W sobie. 

A na drodze odgruzowania go tam – potrzebujemy takiego bezpiecznego azylu podobnych dusz, gdzie po prostu będziemy. Witane z całym naszym dobrodziejstwem i bagażem, z jakim właśnie jesteśmy.
W kontakcie i akceptacji, wolne od lęku przed tym oceniającym głosem surowego sędziego w nas samych choć jednocześnie widzące go.
Potrzebujemy miejsca, które da nam czas, siłę i poprowadzi tam, gdzie wartością jest to, ŻE JESTEŚMY a nie – kim jesteśmy czy co robimy.

Otwieram dla nas w Synchronii MIEJSCE ŁAGODNOŚCI. Dla spotkań kobiet w kręgu, gdzie będziemy mówić, słuchać, a czasem milczeć. Gdzie sięgniemy po naszą zapomnianą moc. Będziemy zwracać uwagę na subtelne sygnały od świata i sny. Miejsce, w którym śmiech będzie witany na równi ze łzami a nasze serca i ręce stworzą to, co otula miłością, akceptacją. 

Miejsce Łagodności otworzy się dla nas 11.10.2023 r. (gdy będzie minimum 6 kobiet chętnych), by w nim zasiąść. 10 spotkań będzie odbywać się co 2 tyg. w środy w godz. 18-21. 
Krąg ma formułę zamkniętą – oznacza to, że nie można do niego dołączyć po rozpoczęciu spotkań.
Cena 130 zł/1 spotkanie.

Zapraszam Cię do Miejsca Łagodności.