Zrób sobie musującą przyjemność…

Czy wiesz, że musująca babeczka albo kula kąpielowa składa się przede wszystkim z sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego? Tworzenie babek to świetna zabawa. Przedstawię Ci moją ulubiona ich wersję –  Pastylki Miłości. Aby je zrobić potrzebujesz:

Pomieszaj sodę z kwaskiem (jeśli masz na rękach skaleczenia, użyj rękawic), dodaj suszone zioła/kwiaty (możesz je wcześniej  ususzyć samodzielnie, albo kupić w zielarni, ładnie prezentuje się np. kwiat nagietka, kwiat lawendy, kwiat bławatka), rozpuść w kąpieli wodnej (naczynie z olejem w garnku z gorącą wodą) olej kokosowy. Dodawaj do sody i kwasku olej kokosowy, mieszaj sprawdzając konsystencję. Jeśli masa zlepia się po ściśnięciu w garści – jest tak jak trzeba! Resztę roztopionego oleju wlej z powrotem do pojemnika. Dodaj olejki eteryczne (w sumie nie więcej niż 15 kropli) i dobrze wymieszaj całość. Nakładaj masę do silikonowych form na wysokość ok. 2-3 cm. Wstaw formy z masą do lodówki. Po ok. 2 godzinach wyciągnij pastylki z form… i zachwyć się, jakie cuda zrobiłaś/eś!

Ja moje pastylki przechowuję w dużych słojach przy wannie lub na podstawkach. Są nie tylko przyjazne dla skóry ale także świetnie zdobią łazienkę.

Pastylki Miłości i więcej zmysłowych przyjemności stworzysz także na tych warsztatach:

„Zdrowie… z przyjemnością”- pachnące ekokosmetyki do pielęgnacji ciała oraz
„Królestwo zmysłów” – Twoje ekskluzywne, naturalne SPA

A to Cię może zainteresować:

Kupując półprodukty w Drogerii Ekologicznej użyj hasła: DE5 a otrzymasz rabat w wyskokości 5 %. Chcesz kupować w Drogerii Ekologicznej z rabatem 7%? Weź udział w warsztatach Synchronii.