Ładowanie...
konsultacje

Warsztaty tworzenia świec naturalnych, zalewanych w naczyniach

Jeśli jesteś twórcą? Prowadzisz własną pracownię świecową lub markę i borykasz się z problemami? A może poważnie myślisz o rozpoczęciu świecowego biznesu? Jeśli tak, możesz skorzystać z warsztatów tworzenia świec naturalnych. Prowadzę te warsztaty WYŁĄCZNIE w trybie indywidualnym.

DLACZEGO NIE SĄ TO WARSZTATY OTWARTE  DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH?

Jeśli chcesz zrobić świeczkę naturalną dla siebie, nie potrzebujesz inwestować pieniędzy w profesjonalną wiedzę i umiejętności. Wystarczy, że przejrzysz uważnie ten dział na mojej stronie: https://hannasobkowska.pl/twoj-poradnik/ i dowiesz się jak to zrobić.

Jeśli natomiast chcesz puszczać swoje „dzieci” w świat, musisz być świadomym „rodzicem”, wychować uważnie i znać swoje „dziecko” na wylot, żeby potem idąc do ludzi, nie zostało „przestępcą”. Uwierz mi, zbyt wiele na rynku jest świecowych „przestępców”, które zagrażają bezpieczeństwu i zdrowiu ludzi.

Warsztaty ze świec naturalnych prowadzę w formie indywidualnej zamiast w grupowej, dla hobbystów czy w formie e-booków, gdyż w takiej formule nie przegapimy niuansów technicznych, które są kluczowe dla przewidywalności produktu i jego bezpieczeństwa. A ja chcę przyczyniać się do tego, żeby na rynku było jak najwięcej dobrych jakościowo, bezpiecznych oraz oryginalnych produktów.

Po co warsztaty, skoro zalewanie świec wydaje się proste?

Jako twórca pracowni/marki potrzebujesz wiedzieć znacznie więcej, niż jak zalewać świecę. Ten warsztat zdecydowanie nie jest o zalewaniu świec, czy obsypywaniu kwiatkami. To konkretny warsztat techniczny, który sprawi, że jako twórca/manufakturzysta poczujesz się pewnie oferując swój produkt… Bo będziesz go znać na wylot. Będziesz wiedzieć co z czego wynika i na co wpływa w procesie tworzenia oraz spalania. A dzięki temu nie zaskoczy Cię żadne pytanie od Twoich Klientów.

Na warsztatach będziemy pracować nad tematami:

 • Woski do świec zalewanych w naczyniach (sojowe, kokosowe, rzepakowe, inne) – jakich używać, jakich unikać
 • jak radzić sobie z fochami wosków naturalnych (sposoby, algorytm postępowania):
  – polimorfizm wosków naturalnych
  – zapadanie się powierzchni świecy
  – częściowa adhezja itp.
  – „pocenie się” świecy
 • knoty bawełniane – rodzaje,  jak dobierać, jak się z nimi obchodzić
 • knoty drewniane – dlaczego często nie chcą się palić. Gdzie kupować i jak dobierać
 • naturalne olejki eteryczne – jak tworzyć własne kompozycje do świecy. Co należy o nich wiedzieć, ile stosować. Dlaczego świeca 100% naturalna, nigdy nie będzie świecą zapachową (aromatyzującą przestrzeń). Co wybrać – olejki syntetyczne czy eteryczne
 • naczynia – świadomy dobór naczynia do świecy, na co zwrócić uwagę, by nie wpakować się w kłopoty użytkowe i twórcze. Użytkowość projektu a względy estetyczne
 • SPRZĘT do tworzenia świec naturalnych, wyposażenie pracowni:

– sprzęt agd, naczynia

– sprzęt pomiarowy

– sprzęt roboczy

 • PROCES tworzenia świec naturalnych krok po kroku
 • przygotowanie pracowni, warunki pomieszczenia. Wpływ różnych czynników na efekt końcowy
 • testy spalania – jak wykonywać, jak tworzyć instrukcję obsługi świecy. Fizyka i chemia spalania – kapilarność knota, wpływ ruchów konwekcyjnych na proces spalania, proces powstawania sadzy itd.
 • DOSTAWCY PRODUKTÓW – jak wybierać dostawców półproduktów, na co zwracać uwagę, gdzie kupować a gdzie nie
 • dekoracja świec a ich bezpieczeństwo
 • oznakowanie świec. Bezpieczeństwo świec – świeca jako mieszanina chemiczna.

Dodatkowo, podzielę się z Tobą moim, 11 -letnim doświadczeniem w kwestii prowadzenia własnej marki. Zdradzę Ci kilka moich tajników, które uważam za kluczowe składniki, strategie sukcesu marki. To one sprawiają, że moja marka od 11 lat wciąż jest na rynku, ewoluuje i przynosi dochody, podczas, gdy wiele innych pojawia się i znika.

Warsztaty trwają do 7 godzin, cena – 2500 zł.