konsultacje

Warsztaty tworzenia świec naturalnych, zalewanych w naczyniach

Jeśli jesteś twórcą? Prowadzisz własną pracownię świecową lub markę i borykasz się z problemami? Poważnie myślisz o rozpoczęciu świecowego biznesu? A może kupiłaś/eś gdzieś e-booki lub brałaś/eś już udział w innych warsztatach świecowych i wciąż nie znajdujesz rozwiązań swoich problemów?

Jeśli tak, zapraszam Cię na moje autorskie warsztaty tworzenia świec naturalnych. Prowadzę je WYŁĄCZNIE w trybie indywidualnym.

DLACZEGO NIE SĄ TO WARSZTATY OTWARTE  DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH?

Jeśli chcesz zrobić świeczkę naturalną dla siebie, nie potrzebujesz inwestować pieniędzy w profesjonalną wiedzę i umiejętności. Wystarczy, że przejrzysz uważnie ten dział na mojej stronie: https://hannasobkowska.pl/twoj-poradnik/ i dowiesz się jak to zrobić.

Jeśli natomiast chcesz puszczać swoje „dzieci” w świat, musisz być świadomym „rodzicem”, wychować uważnie i znać swoje „dziecko” na wylot, żeby potem idąc do ludzi, nie zostało „przestępcą”. Uwierz mi, zbyt wiele na rynku jest świecowych „przestępców”, które zagrażają bezpieczeństwu i zdrowiu ludzi.

Warsztaty ze świec naturalnych prowadzę w formie indywidualnej zamiast w grupowej, dla hobbystów czy w formie e-booków, gdyż w takiej formule nie przegapimy niuansów technicznych, które są kluczowe dla przewidywalności produktu i jego bezpieczeństwa. A ja chcę przyczyniać się do tego, żeby na rynku było jak najwięcej dobrych jakościowo, bezpiecznych oraz oryginalnych produktów.

Po co warsztaty, skoro zalewanie świec wydaje się proste?

Jako twórca pracowni/marki potrzebujesz wiedzieć znacznie więcej, niż jak zalewać świecę. Ten warsztat zdecydowanie nie jest o zalewaniu świec, czy o „obsypywaniu kwiatkami”. To nie wesołe tworzenie…

To konkretna dawka niezbędnej wiedzy technicznej, jaką obowiązkowo powinien posiadać twórca, który chce wypuścić na rynek swoje produkty. Konkretny warsztat techniczny, który sprawi, że jako twórca/manufakturzysta poczujesz się pewnie oferując swój produkt… Bo będziesz go znać na wylot. Będziesz wiedzieć co z czego wynika i na co wpływa w procesie tworzenia oraz spalania. A dzięki temu nie zaskoczy Cię żadne pytanie od Twoich Klientów.

Świece sojowe, zalewane w naczyniach zaczęłam tworzyć już 12 lat temu. Moja Green Dragonfly powstała jako pierwsza w Polsce marka oferująca największy wybór ręcznie tworzonych świec sojowych, rzepakowych i kokosowych, zarówno wolnostojących jak i tych w naczyniach ceramicznych. Teraz możesz wykorzystać moją wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć własny – twórczy, dochodowy biznes.

Na warsztatach będziemy pracować nad tematami:

 • Woski do świec zalewanych w naczyniach (sojowe, kokosowe, rzepakowe, inne) – jakich używać, jakich unikać
 • jak radzić sobie z fochami wosków naturalnych (sposoby, algorytm postępowania):
  – polimorfizm wosków naturalnych
  – zapadanie się powierzchni świecy
  – częściowa adhezja itp.
  – „pocenie się” świecy
 • knoty bawełniane – rodzaje,  jak dobierać, jak się z nimi obchodzić
 • knoty drewniane – dlaczego często nie chcą się palić. Gdzie kupować i jak dobierać
 • naturalne olejki eteryczne – jak tworzyć własne kompozycje do świecy. Co należy o nich wiedzieć, ile stosować. Dlaczego świeca 100% naturalna, nigdy nie będzie świecą zapachową (aromatyzującą przestrzeń). Co wybrać – olejki syntetyczne czy eteryczne
 • naczynia – świadomy dobór naczynia do świecy, na co zwrócić uwagę, by nie wpakować się w kłopoty użytkowe i twórcze. Użytkowość projektu a względy estetyczne
 • SPRZĘT do tworzenia świec naturalnych, wyposażenie pracowni:

– sprzęt agd, naczynia

– sprzęt pomiarowy

– sprzęt roboczy

 • PROCES tworzenia świec naturalnych krok po kroku
 • przygotowanie pracowni, warunki pomieszczenia. Wpływ różnych czynników na efekt końcowy
 • testy spalania – jak wykonywać, jak tworzyć instrukcję obsługi świecy. Fizyka i chemia spalania – kapilarność knota, wpływ ruchów konwekcyjnych na proces spalania, proces powstawania sadzy itd.
 • DOSTAWCY PRODUKTÓW – jak wybierać dostawców półproduktów, na co zwracać uwagę, gdzie kupować a gdzie nie
 • dekoracja świec a ich bezpieczeństwo
 • oznakowanie świec. Bezpieczeństwo świec – świeca jako mieszanina chemiczna.

Dodatkowo, podzielę się z Tobą własnym, kilkunastoletnim doświadczeniem w kwestii prowadzenia swojej marki. Zdradzę Ci kilka moich tajników, które uważam za kluczowe składniki, strategie sukcesu marki. To one sprawiają, że moja marka od 11 lat wciąż jest na rynku, ewoluuje i przynosi dochody, podczas, gdy wiele innych pojawia się i znika.

Warsztaty trwają do 7 godzin, cena – 2500 zł.

Kinga Kulpińska - Dziewanna pracownia miodu i ziół

Warsztaty indywidualne u Hani to lek na świecowe udręki i zmartwienia, Hania poprowadzi Cię ścieżką, odsunie kamyczek, poda rękę przy przeskakiwaniu kałuży... ale zostawi przestrzeń do własnej interpretacji i poszukiwań samej siebie. Polecam każdą formę spędzenia czasu z Hanią naszą świecową przewodniczką, zdziwisz się ile możliwości może się przed tobą otworzyć. Sama jestem na początku świecarskiej przygody, gdzie mnie zaprowadzi? Sama jestem ciekawa… Kinga Kulpińska - Dziewanna pracownia miodu i ziół.

Patrycja Narewska - FLAME OF WIND

Polecam z całego serca indywidulane warsztaty u Hani. Dzięki Hani zdobyłam ogrom wiedzy technicznej oraz praktycznej, która pozwoliła mi spełnić swoje marzenie - otwarcia własnej małej manufaktury "Flame of Wind". Hania jest profesjonalistą w każdym detalu a przy tym cudownym i ciepłym człowiekiem. Przebywanie w jej obecności już samo w sobie jest wartością dodaną. Na pewno skorzystam, z kolejnych indywidualnych warsztatów, żeby podnieść swój kunszt tworzenia świec. Dodatkowo przestrzeń Synchronia, do której Hania zaprasza na warsztaty, jest magiczna z cudowną energią. Dziękuję Ci Haniu za to, że jesteś, że tworzysz takie piękne rzeczy i zarażasz piękną energią. Jesteś moją inspiracją do dalszego rozwoju. Patrycja Narewska - FLAME OF WIND.

Sandra Staruch - TULI STORE

Warsztaty indywidualne z Hanią to przede duża dawka wiedzy merytorycznej oparta na wieloletnim doświadczeniu w branży. Dzięki Hani dowiedziałam się wiele o półproduktach i niezbędnym do producji sprzęcie. Nauczyłam się na co zwracać szczególną uwagę, jak testować świece, czy jak szukać odpowiednich dostawców. Warsztaty dały mi nie "rybę", a porządną "wędkę", czyli wiedzę do samodzielnych poszukiwań. Sandra Staruch - TULI STORE